Skip links

Yönetim Kurulumuz

Kürşad Sait BABUÇCU
Yönetim Kurulu Başkanı


Serdar SÜRER
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Serdar Sürer, meslek hayatına 1996 yılında Ekinciler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de başladı. Aynı kurumda Menkul Kıymetler Müdürü ve Yatırım Fonları Müdürü olarak görev yapan Sürer, 2000 yılında başladığı Global Menkul Değerler Şube Müdürlüğü görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002 yılında ise Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başlayan Sürer, sırasıyla Tahvil ve Bono Bölüm Müdürlüğü ve ardından Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Sürer, Ekim 2017 – Haziran 2019 tarihlerinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptı. 
Son olarak Temmuz 2019 – Ağustos 2021 tarihlerinde Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptı. Son olarak Temmuz 2019 – Ağustos 2021 tarihlerinde Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Sürer, çeşitli dönemlerde TSPB, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu (SPL) ve Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Serdar Sürer 1 Ekim 2021 tarihinde TSPB Genel Sekreteri olarak atanmıştır.Prof. Dr. Serhat YÜKSEL
Yönetim Kurulu Üyesi

 

2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. Bunun ardından, 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat yüksek lisans programını tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 2008 yılında Finansbank A.Ş.’de müfettiş yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı firmada daha sonra sırasıyla kıdemli müfettiş yardımcısı, müfettiş ve kıdemli müfettiş unvanlarıyla 8 yıl çalışmıştır.

Bu sırada, 2012-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde doktora programını tamamlamıştır. 2016 yılında Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak akademik kariyerine başlamıştır. Bu üniversitede 1 yıl Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünün başkanlığını yürütmesinin akabinde, 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır. 2018 yılında finans alanında doçent unvanını elde etmiştir. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Enerji finansmanı, yenilenebilir enerji yatırımları, nükleer enerji projeleri, bankacılık, merkez bankacılığı alanlarında 220’nin üzerinde makalesi ve 15’in üzerinde İngilizce kitabı mevcuttur. Çalışmalarının 55 adedi SSCI ve SCI indeksli dergilerde yayımlanmıştır.

 

Aşkın ALICI
Yönetim Kurulu Üyesi

1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1995 yılında uzman yardımcısı olarak başladığı Sermaye Piyasası Kurulu’nda çeşitli birimlerde uzman, başuzman, grup başkanı, iç denetçi ve yönetici olarak çalıştı. Uzmanlık döneminde, Endeks Yatırım Fonları ve Bireysel Emeklilik Yatırım Fonları’nın Türkiye’de faaliyete geçebilmesini sağlayan mevzuat çalışmalarını yürütmüştür. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan University of Illinois at Urbana-Champaign’de MS in Accountancy master programını tamamlayan Aşkın ALICI, mevcut durumda Aracılık Faaliyetleri Dairesi Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Esen Pamir KARAGÖZ
Yönetim Kurulu Üyesi

Profesyonel hayatına 1998 yılında auditor olarak başlayan Karagöz, 1999-2008 yılları arasında Citibank Türkiye Bireysel Bankacılık bölümünde Strateji, Satış, Varlık Bankacılığı ve Üst Gelir Müşteri segment yönetimi gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2008 yılında Barclays Emerging Markets Dubai bölge ofisine Premier Bankacılık ve yatırım ürünlerinden sorumlu üst düzey yönetici olarak atandı. Barclays’de sorumlu olduğu 14 ülkede yeni giriş stratejileri, ürün geliştirme, müşteri değer yönetimi ve stratejik kanal yönetimi konularında faaliyetlerde bulundu.

2011-2012 yılları arasında Mashreqbank’ın yeniden yapılandırma sürecinde varlık bankacılığı, yatırım, sigorta ve mortgage ürünlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 

2012-2015 yılları arasında Deloitte Türkiye’de strateji, pazarlama ve iş geliştirmeden Sorumlu Direktör olarak görev alan Karagöz, 2015-2018 tarihleri arasında QNB Finansinvest Perakende ve Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. Şubat 2018’den bu yana Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Esen Pamir Karagöz’ün University of Chicago Booth Business School’dan işletme yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. 2015’ten beri QNB Finansbank Grubu Üyesidir.

 

Prof. Dr. Levent ÇİNKO
Yönetim Kurulu Üyesi


1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan, 1993 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Akademik Uzman olarak görevine başlayan Çinko, 2012 yılında Makro İktisat Alanında Doçent, 2019 yılında Profesör unvanını almıştır.

Marmara Üniversitesi’nde çeşitli idari ve akademik pozisyonlarda çalışan Çinko, aynı üniversitede Personel Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter olarak da görevler yapmış bulunmaktadır. Halen Marmara Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

İdari görevlerinin yanı sıra çok sayıda akademik anlamda ulusal ve uluslararası düzeyde makale, bildiri ve kitapları bulunmaktadır.

Serkan KARABACAK
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi


Saint Benoit Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitiren Serkan Karabacak, Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği ve London School of Economics Decision Sciences master programlarını tamamladı. Kariyerine 1998 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’nda planlama uzman yardımcısı olarak başlamış olup sonrasında Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi’nde uzman yardımcısı, uzman ve başuzman olarak görev yaptı. Karabacak, 2007-2008 döneminde Londra’da Promontory Financial Group bünyesinde finansal danışman olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’de genel müdür yardımcısı, daha sonrasında aynı kurumda genel müdür vekili ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2016-2017 yıllarında Borsa İstanbul Grubunda yönetim kurulu başkanı baş danışmanı, 2017-2019 yıllarında ise Denetim ve Gözetim Kurulu başkanı olarak görevlerine devam etti. Bir dönem Avrasya Borsaları Federasyonu genel sekreteri olarak da görev yapan Sn. Karabacak bunlara ek olarak Karadağ Borsası yönetim kurulu başkan yardımcısı, Bakü ve Bişkek borsalarında da yönetim kurulu üyesi olarak da görev almak suretiyle Borsa İstanbul’u temsil etmiştir. SPL’ye katılmadan önce ise özel bir holding bünyesinde genel müdür olarak çalışan Sn. Karabacak yurtiçinde birçok kuruluş nezdinde yönetim kurulu üyeliği de gerçekleştirmiştir.