Kuruluşumuz tarafından 28 Kasım 2018 tarihinde İdari ve Teknik Anlamda Veri Güvenliğinde Öne Çıkanlar semineri gerçekleşmiştir.

Duyuru No: 2018-KUR-16
Tarih: 30.11.2018
Konu: Kuruluşumuz tarafından 28 Kasım 2018 tarihinde İdari ve Teknik Anlamda Veri Güvenliğinde Öne Çıkanlar semineri gerçekleşmiştir.

28 Kasım 2018 tarihinde The Marmara Taksim'de Genel Müdürümüz Tuba ERTUGAY YILDIZ 'ın açılış konuşmasıyla başlayan ve konuşmacılarımız Av. Selen İBRAHİMOĞLU GÜREŞ, Doç. Dr. Bilgin METİN ve Yunus ÇADIRCI'nın değerli sunumlarıyla gerçekleşen "İdari ve Teknik Anlamda Veri Güvenliğinde Öne Çıkanlar" seminerimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

Seminer kapsamında, Av. Selen İBRAHİMOĞLU GÜREŞ, KVKK çerçevesinde politikalar hazırlanırken dikkat edilecek noktalar, eğitim ve farkındalığın önemi, veri ihlali halinde kriz yönetimi için yapılması gerekenler başlıkları üzerinde dururken; Doç. Dr. Bilgin METİN, veri güvenliğinde risk tabanlı yaklaşım, teknik altyapının yeterliliği ve veri güvenliği ile ilgili uyum süreçleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Son olarak da Yunus ÇADIRCI, çalışan bilgisayarlarında ve sunucularda veri içeren dosyaların merkezi olarak nasıl saklanacağı, bu dosyaların nasıl kayıt altına alınması gerektiği ve verilerin harici disklerde nasıl taşınacağı ve saklanacağına dair değerli ve yararlı bilgiler verdi.


Seminer videolarına buradan (Bölüm 1 - Bölüm 2) ulaşabilirsiniz.